SmartProfile

Kolay kullanımlı GD&T Değerlendirmesi

İŞ AKIŞI
SmartProfile ile parça ölçümü değerlendirmesi yapmak ve ölçüm sonuçlarını raporlamak çok kolaydır. Tüm işlem 4 adımdan oluşmaktadır.

SmartProfile® tüm dünyada hem havacılık hem de otomotiv’de birçok üretici tarafından parçaların geometrik boyutlandırma ve toleranslandırmaya uygunluğunun belirlenmesi amacıyla ölçüm verilerinin değerlendirilmesi için kullanılmaktadır.

SmartProfile herhangi bir ölçüm sisteminde ölçülmüş parçanın nokta bulutu verisini alır, bu veriyi parçanın GD&T toleranslarınıda içeren nominal CAD modeli ile birleştirir ve otomatik olarak parçayı ölçüm verisine göre değerlendirerek bir ölçüm raporu oluşturur. SmartProfile ASME Y14.05 ya da ISO 1101 gibi seçilen tolerans standartları ile tam uyumludur.

SmartProfile bir çok genel CAD formatını (IGES, STEP, VDA, STL) ve ana CAD formatlarını desteklemektedir (opsiyonel özellik).

SmartProfile her tür ölçüm sisteminden nokta alabilmekte ve bunları CAD model ile eşleştirebilmektedir. İçeriğindeki çeşitli filtreler ve araçlar ile milyonlarca noktayı işleyebilir.

SmartProfile en zorlu hesaplamaların üstesinden kolayca gelir ve çok karışık olanlar dahil tüm tolerans tiplerini değerlendirebilir.

  • Tüm ya da parçalı referanslar
  • Komposit geometri kontrol çerçeveleri
  • Malzeme durum değiştiricileri: tolerans bandı ve gezinirliğin doğru simüle edilmesi
  • Örgü referans ve örgü geometriler
  • Serbest form referans ve geometriler
  • Eksen ve yüzey yorumlamaları

SmartProfile hem sayısal hem de kolay okunabilir görsel renkli raporlar üretir. Bu ölçüm raporları ayrıca PDF, CSV, HTML veya düz yazı olarak bir çok farklı formatta kaydedilebilir.

CAD modeli içe aktarın

Toleransları belirleyin

Ölçüm noktalarını (ya da nokta bulutunu) içe aktarın

Değerlendirin ve raporlayın

Yararları

SmartProfile tüm tolerans tiplerini destekler ve ASME Y14.05M-1994, ASME 14.05-2009 ve ISO 1101 standartlarına tam uyumluluk ile değerlendirir.Çok karışık ve kompleks parçalar için bile standartlara tam uyumlu doğru değerlendirme yapar. Bunlara ek olarak kullanıcılar parçalarını değerlendirmek için geleneksel “en küçük kareler” eşleştirme yönteminide seçebilir.

  • SmartProfile en zor durumlar için bile doğru çözüm sunarak kullanıcının GD&T standartlarını yorumlamasına gerek bırakmaz.
  • Model tabanlı kullanıcı arayüzü iş akışını verinin içe aktarımından rapor oluşturulmasına kadar kolaylıkla yönlendirir.
  • SmartProfile değerlendirme aşamasını parça ölçümünden ayırarak, değerli makine kullanım zamanından tasarruf ettirir.
  • İçine gömülü programlama sihirbazı ile değerlendirmenin üretim hattında otomatik yapılabilemesini sağlar. Python ve C# dilleri desteklenmektedir.