BLUE CLAMP: MONTAJ ve METROLOJİ İÇİN FİSKTÜR SİSTEMLERİ

Blue Clamp serisi setler ile hızlı ve ekonomik bir şekilde parçalarınızı ölçüm ve/veya montaj sabitleyebilirsiniz. Setler içindeki pinli parçalar ve diğer elemanlar modüler bir fikstür oluşturmak için birleştirilir. Bu sistemledeki tüm parçalar birbiri ile uyumlu ve çok fonksiyonludur, bu sebeple setler içindeki tekil parçaların sayısı özellikle az tutulmuştur.

MATRIX pahalı ve özel üretim fikstürler ile farklı özellik ve yapılardaki tutucu elemanların yerine hızlı ve ekonomik bir çözümdür.

BLUE CLAMP - X-SUPPORT XL

X-SUPPORT XL plastik, döküm ve karmaşık otomotiv gövde parçaları için uygun olup, özellikle CMM gibi hassas ölçüm makinelerinde ve montaj için tasarlanmıştır.

Bu set opsiyonel olarak plastik veya seramik pinli olarak da alınabilir.

Matrix_X-Support XL_01

BLUE CLAMP - X-SUPPORT XL LIGHT

X-SUPPORT XL’in daha ekonomik ve parçaları azaltılmış bir versiyonudur. Orta büyüklükteki parçalar ve ağır yükler için uygundur.

Bu set opsiyonel olarak plastik olarak da alınabilir.

BLUE CLAMP - X-SUPPORT SXS

Sac, plastik, cam gibi ince cidarlı parçalar için X-SUPPORT SXS en iyi seçimdir. Küçük boyutuna karşı karmaşık parçaları güvenle sabitleyebilir.

Bu set opsiyonel olarak plastik olarak da alınabilir.

BLUE CLAMP - X-SUPPORT XS

Devamlı değişik parçalar ölçüyorsanız X-SUPPORT XS aradığınız sabitleme çözümü olabilir.

Bu set opsiyonel olarak plastik olarak da alınabilir.

BLUE CLAMP - X-GRIP XL

X-GRIP XL’in en önemli özelliklerinden biri değişebilen tutucu genişliğidir. Bu tutma genişliği T kanallı set tablasının uzunluğu ile sınırlıdır. Bu T kanalı boyunca her iki çene rahatlıkla hareket ettirilebilir.

Bu set opsiyonel olarak plastik veya seramik pinli olarak da alınabilir.

BLUE CLAMP - X-GRIP XS

Parçanızı istediğiniz şekilde pozisyonlayabilirsiniz! Sonsuz açılı eklemi ile X-GRIP XS 360° döndürülebilir, böylece parçanız çalışmak istediğiniz şekliyle pozisyolanabilir.

Bu set opsiyonel olarak plastik olarak da alınabilir.

BLUE CLAMP - X-GRIP XS LIGHT

Küçük parçaların sabitlenmesi için idealdir. X-GRIP XS Light küçük boyutu sayesinde ufak hacimli ölçüm makinelerinde rahatlıkla kullanılabilir.

Bu set opsiyonel olarak plastik olarak da alınabilir.

BLUE CLAMP - X-SUPPORT PROFIL

Özellikle araç gövde parçaları, kapı ve kaput ölçümlerinde parçaların sabitlenmesi için MATRIX profil sistemleri hızlı çözümler oluşturmanıza olanak sağlar.

BLUE CLAMP - X-SHIFT

Büyük alanlı araç gövde parçaları X-SHIFT profil sistemleri ile rahatlıkla sabitlenebilir. Yan gövde parçaları ve kaput ölçümleri ile idealdir. İki ana direğin arasındaki mesafe taşıyıcıları kaydırılarak parçanın boyutuna göre ayarlanabilir. Yüksek dayanımlı alüminyum profiller BLUE CLAMP serisinden MATRIX X-SUPPORT parçaları ile uyumludur.

Boyutlar: 2700 x 800 x 1850 mm

BLUE CLAMP - X-TABLE

X-TABLE taşıma arabası üzerinde açılı ayarlanabilir bir tabladır ve BLUE CLAMP serisinden set parçaları üzerine takılabilir.

İki farklı boyutta mevcuttur: 1200 x 750 x 910 mm ve 1500 x 750 x 910 mm

Tabla yatay pozisyonda iken parça üzerine yüklenebilir daha sonra istenilen ölçüm pozisyonu için açılı olarak ayarlanabilir. Taşıma arabası kilitlenebilir tekerleri sayesinde kolaylıkla hareket ettirilebilir.

BLUE CLAMP - X-GRID

X-GRID, T kanalların ve ızgara yapısının mükemmel bir birleşimidir. Izgara yapısı sayesinde parçalar hep aynı yerlere konulabilirken aynı zamanda T kanallarının vermiş olduğu kullanım esnekliğinden de faydalanılabilir.

BLUE CLAMP - X-SUPPORT OPSİYON

Bu ilave modüller ile MATRIX fikstür setlerinin kullanım alanları genişletilebilir.