Veri toplama ve analiz konusunda uzman

Amerikan PROLINK firması 1983’den beri ölçüm verisi toplama ve analiz yazılımları üretmektedir.

Prolink’in felsefesi veri toplama ve raporlamayı otomatikleştirerek müşterilerine zaman ve para kazandırmak olmuştur. Birçok SPC yazılımı benzer istatiksel analiz fonksiyonlarına sahip olsada, QC-CALC’ın en önemli özelliği birçok farklı makine ve ölçüm aletinden verileri otomatik toplayabilmesi, veritabanlarını otomatik oluşturması ve bir cihazda hangi parçanın ölçümüne başlandıysa başka ayara gerek kalmadan o parçanın sonuçlarını göstermeye başlamasıdır.

Ayrıca SPC otomasyonu vizyonu çerçevesinde yeni ürünleride müşterilerinin kullanımına sunmuştur; otomatik Excel ve Minitab raporları oluşturabilen SPC Office Buddy, toplanan verilerden yönetim için otomatik ve zamanlanmış raporlar, atölye için ise gösterge panelleri oluşturan Enterprise Report Schedular (ERS) ve PLC’lerden veri toplayabilen QC-PLC bunlardan bazılarıdır.

Print

QC-CALC Real-Time tüm CMM ve diğer ölçüm cihazlarından ölçüm sonuçlarını operatör müdahalesine gerek kalmaksızın toplama ve bunların gösterimi için kullanılmaktadır. Raporlar oluşturabilir, verileri Excel’e, veri tabanlarına ve diğer SPC yazılımlarına aktarabilirsiniz.

Bu tüm ölçüm makineleri ve her türlü çıktı için tek bir arayüz sunan ilk yazılımdır. Amacımız hangi makineyi ya da hangi yazılımı kullanıyor olursanız olun veri toplamayı sizin için sorun olmaktan çıkarmaktır.

200’den fazla makineden veri toplayabilme özelliği

CMM’ler, video kameralı ölçüm sistemleri, el tipi ölçüm aletleri, problar, ölçüm kolları, dişli, yüzey pürüzlülük, kontur, form ölçüm makineleri ve daha fazlası…

Gage Station, QC-Gage ve QC-CALC modüllerinden oluşan bir ölçüm istasyonudur.

Operatörler QC-Gage’e ölçüm sonuçlarını klavye ile girebildiği gibi, veriler kablolu ya da kablosuz olarak bir veya birden fazla ölçüm aletinden/probdan otomatikde alınabilir.

Ölçüm verileri hem grafik hem de sayısal tablo şeklinde gösterilir ve otomatik olarak analizler için QC-CALC’a aktarılır.